Jdi na obsah Jdi na menu
 


CO JE SNOWBOARDING?

Jako je mnoho názorů a pohledů na všechno kolem nás, tak nejinak je tomu i u otázky , co je snowboarding. Snowboarding je mladý a progresivní sport, který je doprovázen i specifickou módou, která se už velice úspěšně rozšířila i mezi ne-snowboardisty. Je to ale především zábava. Taky životní styl a někdy snaha o pózu…

Snowboarding není čekání ve frontě.
Snowboarding není hádání se s lyžařema.
Snowboarding není kupování značkového oblečení a procházení se v něm po zimním středisku se snowboardem v ruce.
Snowboarding není odhazování odpadků z lanovky

Snowboarding není.

Jsou pouze lidé jezdící nějakým způsobem na snowboardu. Nejzákladněji se nechá rozdělit na alpine a freestyle. Alpine je o carvování po sjezdovkách v přezkáčích na prkně určeném pro slalom. Rychlost a zatáčky.

To lze ale velice dobře zvládat i na tzv. freestylovém prkně s freestylovými botami a vázáním. A nejen to. S tímhle vybavením se vám otevírá neskutečné množství možností. Snowparky se všemi těmi skoky, cornery, quartery, rampami, zábradlími, na kterých lze provádět prakticky cokoli. Když už se vám bude zdát, že snowboard ovládáte, stačí jet pouze pozpátku, takzvaně na switch. A můžete se všechno učit nanovo! A potom je tu samozřejmě FREERIDE. A to je to, co dělá snowboarding snowboardingem. Jízda ve volném terénu a v lepším případě v prašanu. Freeride není riskování života v lavinovém terénu ani ničení mladého lesního porostu!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.americanstyle.cz

(www.americanstyle.cz, 12. 2. 2008 21:01)

Nově otevřený internetový obchod WWW.AMERICANSTYLE.CZ nabízí prodej skateboardového a snowboardového oblečení značek: Quiksilver,Roxy,Billabong,DC,Element,Burton, a atd. a to za bezkonkurenční zaváděcí ceny.

miluju snowboarding!

(Baruš, 15. 11. 2007 17:08)

Moc pěkně řečeno:) super!:)