Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kérky ...

Vpíchnutí speciální barvy do podkožní vrstvy, a sice do hloubky 0,5 až 1 mm. Protože se tetování velice špatně odstraňuje, dobře si rozmyslete motiv i umístění. Obličej, ruce a krk jsou společensky nevhodně a můžete mít s ním problémy.

Pokud jdete na tetování, tak si vyberte ráno nebo dopoledne. V tuto dobu je tělo méně citlivé na bolest a lépe se vyrovnává se zákrokem. Jestliže trpíte nějakými alergiemi, sdělte to tatérovi a poraďte se se svým praktickým lékařem. Dodržuje pokyny tatéra, aby nedošlo k zanícení.

Zásah provádí tatér v rukavicích. Nejprve místo připraví (očištění, případně oholení, desinfekce tetovaného místa a okolí). Obtisknutí motivu. Jestliže nebudete spokojeni, měl by vám vyjít vstříc. Do tetovacího strojku musí dát sterilní jehly i tubusy, které před vámi musí vytáhnout ze sterilizačních obalů. Jehly, nádobky na barvy, holící strojky a rukavice jsou na jedno použití. Během tetování se místo oplachuje lékařsky destilovanou vodou. Když je tetování hotové, omyje se antibakteriálním mýdlem, opláchne a osuší. Nakonec je tetované místo potřeno mastí a zakryto bandáží.

Stroupky nám musí odpadnout samy, proto si je nestrhávejte (vytrhli by jste i barvu). Stroupky odpadávají po týdnu. Svědění se můžete vyhnout tím, že budete místo mazat speciální mastí.

Hojení trvá od 5 dní do maximálně 3 týdnů. Samotná kůže se ze zákrokem srovnává měsíc. Až po této době můžete zhodnotit, jak kvalitně bylo tetování provedeno. Jestli někde chybí barva nebo jestli se barva rozpíjí mimo obrys.

Tetování je v dnešní době velmi modní záležitost převážně mezi mladými ženami. Tetování je na celý život. Nikdy se nedejte zlákat módou, protože ta se může na rozdíl od vašeho tetování změnit. Tetování není o módě, ale o stylu. Přečtěte si pár rad od odborníků, abyste v budoucnosti svého kroku nelitovali.

Odstranění tetování je ale velmi nákladný zákrok, který se řeší pomocí laseru. Pokaždé se ale nepovede odstranit tetování kompletně a beze stop.

- všechno plánujte s rozmyslem a nejednejte impulsivně,

- zvolte vhodné místo na těle pro vaše tetování, aby odpovídalo vašemu životnímu stylu,

- dobře si promyslete jaký vzor je právě pro vás vhodný a bude vhodný i za 10 let,

- vyhledejte opravdu odborníka a umělce,

- dohlédněte na jeho hygienu,

- nejste si jisti na 100%? Rozhodnutí odložte. Můžete vyzkoušet dočasné tetování hennou, které vydrží několik týdnů. Tetování má tmavě červenou barvu. Profesionál dokáže vytvořit hennou úžasné vzory.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kerka

(Michal, 25. 9. 2009 18:13)

já mámkerku 7 dní a nejak myto hnisá nevím co stím jeto zanícené mazám sito umejvám a ona ta kuže vždy nabopná a sou naní takový chuchvalce kuže asy pujdu doktoru nevím jak se to dlouho hojí
poradíte

kérka

(engie, 4. 5. 2008 20:13)

Já mám krérku už 2 roky a jako dělal mi to asi 2 hodiny jako je to hustý ..takže jako sice má teď tetování koro každej ale á to furt něco do sebe :-P