Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snowboarďáci, Rafťáci a do třetice Ro(c)k podvraťáků. Bude to „do třetice všeho nejlepšího“? I když ani jeden film na sebe nenavazuje, všechny snímky spojuje nejen režisér Karel Janák, ale také téměř stejní herci a to převážně Vojta Kotek a Jirka Mádl. A zatímco Snowboarďáci byly na sněhu, Rafťáci na vodě, Podvraťáci nás zavedou mezi gangstery hudebníky amatéry.

námět:            Karel Janák
scénář:           Karel Janák, Rudolf Merkner
režie:              Karel Janák
kamera:          Martin Šácha


hraje:

Márty Mašek (playboy)
Radek (šéf)
Aneta Sallingerová (Bossova dcera)
Luki Křikava (technik)
Boss
Tereza Holá (sestra Lukiho)
Igor - Bossův asistent
Tom Vyskočil (podpandoflák)
Šárka (květinářka - holka Toma)
Starosta
Chřestýš
Tony
Kurátorka Barbara Fuchsová
Dědeček
 

 Jiří Mádl
Martin Písařík
Klára Jandová
Vojtěch Kotek
Václav Postránecký
Ema Jurková
Pavel Rímský
Michael Beran
Kristina Nováková
Jan Hrušínský
Pedja Bjelac
Petr Janda
Lucie Benešová
Václav Sloup
Liliana Malkina


střih:
zvuk:
architekt:
umělecká maskérka:
kostýmní výtvarník:
hudba:
producent:
koproducent:
distributor:
vedoucí produkce:
fotograf:
image & design
Public Relations:

 Pavel Hrdlička
Roman Čapek
Pavel Ramplé
Jana Dopitová
Michaela Hořejší
Miroslav Chyška
MR.FILM PRODUCTION, s.r.o. - Marek Štencl
TV NOVA, FV PLAST, a.s. - František Vondráček
FALCON, a.s.
Michaela Flenerová
Vojtěch Resler
SiteOne, CLEAREX GROUP, s.r.o.
PhDr. Dana Voláková

 ...


Skutečné natáčení začalo 23. 3. záběry s Martinem Písaříkem a Klárou Jandovou, trvalo až do května. 

Natáčet se začalo 1. listopadu 2005, ale již 21. 4. proběhlo představení filmu na tiskové konferenci a 24. 4. se Vojta Kotek, Klára Jandová a Jiří Mádl představili ve Velké Chuchli jako rajťáci při propagační akci tohoto filmu.

Podvraťáci budou vážnější než předešlé dva filmy. Hlavní hrdinové už budou starší a budou řešit existenciální problémy. Už to nebude jen o tom, jak sbalit kterou holku," přiblížil režisér Janák děj, v němž se ústřední skupina kluků zaplete i se skutečnými zloduchy.

"Černá komedie o gangsterech amatérech"

Luki, Márty, Tom a Radek, to je partička mladých rockerů, která si říká „Podvraťáci“, se pokouší prorazit hraním v zapadlých klubech a barech. Na jedné štaci si jich všimne manager rockové hvězdy Tonyho a nabídne jim, že dohodne s Tonym předváděčku….
Tony je nadšen a Podvraťáci stojí před svou životní šancí, budou hrát jako předskokani na jeho turné. Jenže má to jeden problém, kluci potřebují novou aparaturu, ale nemají peníze.
Aby toho nebylo dost, Radek zadřel rotačku v tiskárně, když okukoval neznámou studentku na exkurzi a tak ho vyhodili z práce, Playboy Márty se práci úspěšně vyhýbá, je posedlý sváděním mladých dívek i zralých žen, nakonec mu jeho otec starosta sežene práci v muzeu. Tom a jeho květinářka Šárka mají stánek na náměstí a Luki, šéf party, při montáži alarmů v sídle místního podnikatele málem přizabije jeho psa a tak se i on ocitne na dlažbě. Poněkud žalostná bilance party mladých muzikantů, kteří potřebují peníze.
Luki si při práci u Salingera všiml, že je tento samotářský podivín velmi bohatý, proto ostatní přivede na šílený nápad - únos jeho psa. Kluci chvíli váhají, ale po zhodnocení své finanční situace se rozhodnou únos realizovat. Začnou vše připravovat.
Přijde den „D“. Plán je složitý a málem nevyjde. Jen díky improvizacím kluci dostanou peníze, vrátí psa a mizí z místa činu. Cestou bouřlivě oslavují. Ale mají pocit, že je někdo sleduje v podezřelém autě. Ukryjí se na polní cestě, vystoupí z auta a čekají. Vše se zdá být v pohodě. Náhle jejich auto exploduje i s penězi. Boss není tak neškodný….
Šokovaní, pěšky, bez peněz se vracejí domů. Rozhodli se zapomenout a už nikdy neriskovat. Jsou šťastní, že vyvázli se zdravou kůží a dají si slovo, že na dráhu zločinu už raději znovu nevstoupí.
Jenže ruka podsvětí a svět zločinu je hned tak nepustí. U dveří Lukášova domu sedí Bossův pes a celý šťastný své únosce vítá…Vše začíná znovu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

for Vláďa Čech..

(SabinQka... __Angels__, 2. 2. 2007 18:39)

Jo...budu se snažit je sem dát ;) :))

pls

(vláďa čech, 31. 1. 2007 17:25)

tohle neni šptaná stránka ale mohly by tady bej mp3 od podvraťáků :-)