Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skateboarding vznikl v šedesátých letech v Kalifornii z klasického surfingu a brzy se stal populárním. Konkuroval nejenom mořským vlnám, ale i klasickým sportům vyžadujícím speciální hřiště, stadiony a drahé vybavení.
Pro skateboarding stačilo mít funkční skateboard a jako tréninkový prostor ulici nebo vhodný skatepark.
V současnosti je skateboarding provozován po celém světě jak na profesionální, tak amatérské úrovni a disponuje obrovským zázemím, včetně celých průmyslových odvětví zaměřených na výrobu základního vybavení a doplňků.
Rostoucí popularita skateboardingu umožnila plnou profesionalizaci nejlepších jezdců, kteří jsou dnes mezi mladými lidmi známi dobře jako hvězdy "klasických" sportů.
Skateboarding je velmi náročný sport a tím poskytuje mladým lidem úplné vyžití, podporuje vnitřní disciplínu, rozvíjí kladné stránky osobnosti a zpestřuje stereotypní a neosobní život ve velkoměstech.
Skateboarding je symbol mládí a progresivity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.americanstyle.cz

(www.americanstyle.cz, 12. 2. 2008 20:31)

Nově otevřený internetový obchod WWW.AMERICANSTYLE.CZ nabízí prodej skateboardového a snowboardového oblečení značek: Quiksilver,Roxy,Billabong,DC,Element,Burton, a atd. a to za bezkonkurenční zaváděcí ceny.